Четвер, 19.09.2024, 20:14
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 4 » Психіка і середу
Психіка і середу
14:16

Так, до числа найбільш характерних для неї відноситься специфічно виражена емоційність сімейних відносин, тобто зв'язку, які об'єднують сім'ю в єдине ціле, є переважно емоційними. Само собою зрозуміло, що ці зв'язки між членами сім'ї опосередковуються їх діяльністю, завданнями, цінностями. Однак саме висока ступінь емоційної близькості - «упереджене» ставлення один до одного - це особлива якість цієї сім'ї.

Виникнення і розвиток психіки людини є однією з найскладніших проблем, що вставали коли-небудь перед дослідниками, які прагнули осмислити закони природи. Вчені матеріалістичного напрямку пояснюють виникнення психіки тривалим розвитком матерії. Досліджуючи природу матерії, вони вивчають різні форми руху матерії, так як рух є спосіб існування матерії, невід'ємне її властивість, внутрішньо їй притаманне. Матерії нерухомою, незмінно перебуває в абсолютному спокої, взагалі не існує. У стані руху, зміни та розвитку знаходиться все у всесвіті, вся неорганічна і органічна природа.

Вся матерія, починаючи від неживої, неорганічної, і закінчуючи самою вищою і складною матерією - людським мозком, володіє загальним якістю матеріального світу - якістю відображення, тобто здатністю відповідати на впливи. Форми відображення залежать від форм існування матерії: відображення виявляється в здатності відповідати на зовнішні дії відповідно до характеру впливу і формою існування матерії.

Психіка і середу. Якби середовище існування живих істот була всюди абсолютно однаковою, то Земля, ймовірно, була б населена одним видом тварин організмів. Оскільки насправді середу надзвичайно різноманітна як щодо клімату, так і щодо умов проживання, то це викликало диференціацію організмів. Землю населяє понад мільйон різних видів тварин. При всьому різноманітті явищ на Землі вони підкоряються певним циклічним змінам - річні цикли, зміна дня і ночі, зміна температур і т.д. Все живе пристосовується до існуючих умов.

Саморегулювання, починаючись з елементарною подразливості, знаходить своє вище розвиток у творчому розумі людини.

Чим вище способи відображення, тим більше звільняється даний вид тварин від безпосереднього впливу \ середовища. Одноклітинний організм, що реагує на зміни середовища тропізми / чи (від грец. Поворот, напрям), цілком і повністю безпосередньо залежить від умов середовища.

Так, наприклад, при зміні температури середовища змінюється швидкість хімічних реакцій в організмі: при підвищенні температури швидкість реакції збільшується, при зниженні - зменшується, а при великому підвищення або зниження температури одноклітинний організм гине. Безумовно, те ж саме відбудеться і з будь-яким живим організмом, якщо його помістити в умови з дуже низькими температурами. Проте є суттєва різниця в поведінці вищих тварин у подібних умовах.

Давно відомо, що різка зміна умов проживання спонукає тварину до пересування. Ці рухи тварин можуть бути більш адекватними, і менш адекватними. Степові черепахи і дрібні гризуни до періоду спеки і зимових холодів закопуються глибоко в землю, де температура більш відповідає умовам їх нормального існування. Тут діють інстинкти. Слон буде обливатися водою, ховатися в густій тіні, мавпа також буде вибирати і готувати місце, що дозволяє їй краще перенести спеку.

Переглядів: 831 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Виникнення, Емоційність, Ставлення | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz