Четвер, 19.09.2024, 20:06
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 5 » Психіка і еволюція нервової системи
Психіка і еволюція нервової системи
14:16

Крім інстинктів, тут діють умовні зв'язку - придбаний в індивідуальному житті досвід тварин.

Таким чином, тварини організми поступово звільняються від безпосередньої залежності середовища. Однак на будь-якому рівні розвитку живі істоти до кінця ніколи не звільняться від цієї залежності. Середа - умова існування живого організму, головний чинник, що визначає життя живих істот, інакше: існування живих організмів детерміновано умовами середовища.

Психіка і еволюція нервової системи. Адекватність відображення залежить насамперед від будови органів чуття та нервової системи. Так, чим більш тонко реагує рецептор на певного роду подразники, тим більш адекватною буде реакція. У відомих межах тут прямий зв'язок. Наприклад, зоровий рецептор розвивався у зв'язку з пристосуванням до відбиття розсіяного світла Сонця.

У одноклітинних, так само як і у найпростіших багатоклітинних кишковопорожнинних, можна спостерігати лише загальну реакцію на світ - фототропізм. У земляного хробака є світлочутливі клітини, що лежать в його епідермісі. Ці клітини здатні відзначати наявність або відсутність світла. У молюска «блюдце» вже зустрічаються групи світлочутливих клітин, як би вистилають мішечок, занурений в його тіло. Такий пристрій органу зору дозволяє тварині вловлювати не тільки присутність або відсутність світла, але і те, з якого боку падає світло. У комах фасеточное пристрій очей дозволяє бачити форму дрібних предметів. У більшості хребетних тварин очей забезпечений спеціальною светопреломляющей лінзою (кришталиком), завдяки чому виявляється можливим чітко бачити обриси предмета.

Розвиток рецепторів у відомих межах поєднується з розвитком певного типу нервової системи. Рівень розвитку органів чуття і нервової системи незмінно визначає рівень і форми психічного відображення. На нижчому щаблі розвитку (наприклад, у кишковопорожнинних) нервова система являє собою нервову мережу, що складається з розкиданих по всьому організму нервових клітин з переплітаються між собою відростками. Це сетевідная нервова система. Тварини з сетевідной нервовою системою в основному реагують, як було вже сказано, тро-пізмамі. Тимчасові зв'язку у них утворюються з працею і погано зберігаються.

На наступному щаблі розвитку нервова система зазнає ряд якісних змін. Нервові клітини організуються не тільки в мережі, а й у вузли (ганглії). Вузлова, або гангліозна, нервова система дозволяє отримувати і переробляти найбільшу кількість роздратуванні, тому що відчувають нервові клітини знаходяться в безпосередній близькості від подразників, що змінює якість аналізу отриманих роздратований. У тварин з гангліозних нервовою системою провідний ганглій влаштований значно складніше, ніж всі інші вузли нервової системи. Найбільш примітивна гангліозна нервова система у черв'яків, у них сегментні ганглії за своїми відбивних можливостям однорідні і, таким чином, не дозволяють здійснити більш тонке відображення. Лише головний ганглій, що представляє собою поєднання неоднорідних по функціях і зв'язків нервових клітин, отримує і переробляє більш різноманітні подразнення.

Ускладнення вузлової нервової системи спостерігається у вищих безхребетних тварин - комах.

Переглядів: 2739 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Головний, Придбаний, Умова | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz