Четвер, 19.09.2024, 20:01
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 10 » Роль трудової діяльності у виникненні свідомості
Роль трудової діяльності у виникненні свідомості
14:16

Таким чином, тварини не живуть у світі постійних речей. Предмет набуває певне значення лише у конкретній ситуації, у процесі діяльності. Крім того, гарматна діяльність тварин ніколи не відбувається колективно - в кращому випадку мавпи можуть спостерігати діяльність свого побратима, але ніколи вони не будуть діяти спільно, допомагаючи один одному.

На відміну від тварини людини створює знаряддя за заздалегідь продуманим планом, використовує його за призначенням і зберігає його. Людина живе у світі щодо постійних речей, користується знаряддям спільно з іншими людьми, запозичує досвід використання знаряддя в одних і передає його іншим людям.

Третім, дуже суттєвим розходженням між тваринами і людиною є розходження в почуттях. Звичайно, і людина і вища тварина не залишаються байдужими до того, що відбувається навколо. Предмети і явища дійсності можуть викликати у тварин і в людини позитивні або негативні емоції. Однак тільки в людині може бути укладена розвинена здатність співпереживати горе і сорадоваться з іншою людиною, тільки людина може насолоджуватися картинами природи або відчувати інтелектуальні відчуття при усвідомленні якого-небудь життєвого факту.

Четверте найважливіша відмінність психіки людини від психіки тварин полягає в умовах їх розвитку. Якщо розвиток психіки тваринного світу йшов за законами біологічної еволюції, то розвиток власне людської психіки людської свідомості підкоряється законам історичного розвитку.

І тварина і людина мають у своєму арсеналі відомий досвід поколінь у вигляді інстинктивних дій на певного виду подразник. І той і інший набувають особистий досвід у всіляких ситуаціях, які пропонує їм життя. Але тільки людина привласнює суспільний досвід, який найбільшою мірою розвиває його психіку. З моменту народження дитина оволодіває способами вживання знарядь, способами спілкування.

Без засвоєння досвіду людства, без спілкування із собі подібними не буде розвинених, власне людських почуттів, не розвинеться здатність до довільної уваги і пам'яті, здатність до абстрактного мислення, не сформується людська особистість. Про це свідчать випадки виховання людських дітей серед тварин.

Так, всі діти-«мауглі» виявляли примітивні тварини реакції, і в них не можна було виявити ті особливості, які відрізняють людину від тварини. У той час як маленька мавпочка, волею випадку залишилася одна, без стада, все одно буде проявляти себе як мавпочка, людина тільки тоді стає людиною, якщо його розвиток проходить серед людей.

Роль трудової діяльності у виникненні свідомості. Людська психіка готували всім ходом еволюції матерії, однак кажучи про біологічні передумови виникнення свідомості не можна забувати, що людина - продукт суспільних відносин.

Біологічної передумовою суспільних відносин було стадо, яке дозволяло всім особинам найкращим чином захищатися від ворогів, надавати взаємодопомогу одне одному. Фактором, що впливає на перетворення мавпи в людину, стада - в суспільство, була трудова діяльність, тобто така діяльність, яка здійснюється людьми при спільному виготовленні та вживанні гармат.

Різкі зміни умов життя викликали великі труднощі в задоволенні потреб тваринного світу - зменшилися можливості легкого добування їжі, погіршився клімат.

Переглядів: 1746 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Значення, Відмінність, Діяльність | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz