Четвер, 19.09.2024, 20:16
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 11 » Саме у зв'язку з цим виникає якісну відмінність середовища людини від середовища тварини
Саме у зв'язку з цим виникає якісну відмінність середовища людини від середовища тварини
14:16

Предки людини повинні були або вимерти, або якісно змінити свою поведінку, що вони і зробили, звернувшись до здійснення спільних предтрудових дій, які допомагають їм вижити.

Інстинктивне спілкування предків людини всередині стада поступово замінювалося спілкуванням на основі «виробничої» діяльності. Зміна відносин між членами спільноти - спільна діяльність, взаємний обмін продуктами діяльності - сприяло перетворенню стада в суспільство. Таким чином, причиною олюднення жівотноподобних предків людини з'явилося виникнення праці та освіта людського суспільства.

Зароджується трудова діяльність впливала на розвиток суспільних відносин, що розвиваються суспільні відносини впливали на вдосконалення трудової діяльності.

У праці розвивалося і свідомість людини - найвища в еволюційному ряду форма відображення, для якої характерно виділення об'єктивних стійких властивостей предметної діяльності і здійснюється на цій основі перетворення навколишньої реальності.

Виготовлення, вживання і збереження знарядь про запас - всі ці дії призводять до більшої незалежності від безпосереднього впливу середовища. Від покоління до покоління знаряддя давніх людей набувають все більш складний характер - починаючи від вдало підібраних уламків каменів з гострими краями і закінчуючи спеціалізованими, зробленими колективно знаряддями. За такими знаряддями закріплюються постійні операції: колоти, різати, рубати. Саме у зв'язку з цим виникає якісну відмінність середовища людини від середовища тварини. Як вже було сказано, тварина живе у світі випадкових речей, а людина створює собі світ постійних предметів. Створені людьми знаряддя є матеріальними носіями операцій, дій і діяльності попередніх поколінь. Через знаряддя одне покоління передає свій досвід іншому у вигляді операцій, дій, діяльності.

У трудовій діяльності увагу людини спрямовано на створюване знаряддя, а отже, і на власну діяльність. Оскільки діяльність окремої людини включена в діяльність всього суспільства, вона направляється на задоволення не лише особистих, а й громадських потреб. Тому з'являється необхідність у критичному ставленні людини до своєї діяльності. Діяльність людини стає свідомою діяльністю.

Громадського На ранніх етапах розвитку мислення людей має обмежений характер відповідно до ще низьким рівнем суспільної практики людей. Чим вище рівень виробництва знарядь, тим відповідно вищий рівень відображення. При високому рівні виробництва знарядь цільна діяльність виготовлення знарядь розбивається на ряд ланок, кожне з яких може виконуватися різними членами суспільства. Поділ операцій ще далі відсуває кінцеву мету - добування їжі. Усвідомити цю закономірність може лише людина, що володіє абстрактним мисленням. Значить, висока за рівнем виробництво знарядь, що розвивається при громадській організації праці, є найважливішою умовою у формуванні свідомої діяльності.

Впливаючи на природу, змінюючи її, людина водночас змінює і свою власну природу.

Під впливом праці закріплювалися нові функції руки: рука набувала найбільшу спритність рухів, у зв'язку з поступово вдосконалюватися анатомічним будовою змінювалося співвідношення плеча та передпліччя, збільшувалася рухливість у всіх суглобах, особливо кисті руки. Проте рука розвивалася не тільки як хапальної знаряддя, але і як орган пізнання об'єктивної дійсності, вона поступово перетворювалася на спеціалізований орган активного дотику. Дотик-специфічно людське властивість пізнання світу. Гроно руки є «тонкий орган дотику, - писав І.М. Сєченов, - і сидить цей орган на руці, як на стержні, здатний не тільки зменшуватися, збільшуватися й переміщатися в усіх можливих напрямках, але й відчувати певним чином кожне таке переміщення ».

Переглядів: 1052 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Дій, Поведінка, Спілкування | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz