Четвер, 19.09.2024, 20:03
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 12 » Розвиток руки йшло у взаємозв'язку з розвитком всього організму
Розвиток руки йшло у взаємозв'язку з розвитком всього організму
14:16

Рука є органом дотику не тільки тому, що чутливість до дотику і тиску на долоню і кінчики пальців набагато більше, ніж на інших ділянках тіла (наприклад, на спині, плечі, гомілки), але й тому, що, будучи органом, що сформувалися в праці і пристосованим для впливу на предмети, рука здатна до активного дотику. Тому-то рука дає нам цінні знання про істотні властивості предметів матеріального світу.

Таким чином, людська рука придбала здатність до найрізноманітніших функцій, абсолютно не властивим кінцівках предка людини. Саме тому Ф. Енгельс говорив про руку не тільки як про орган праці, а й як про продукт праці.

Розвиток руки йшло у взаємозв'язку з розвитком всього організму. Спеціалізація руки як органу праці сприяла розвитку прямоходіння.

Дії працюючих рук постійно контролювалися зором. У процесі пізнання світу, в процесі трудової діяльності між органами зору і дотику утворюється безліч зв'язків, в результаті яких змінюється ефект дії подразника - він більш глибоко, більш адекватно зізнається людиною.

Особливо великий вплив функціонування руки зробило на розвиток мозку. У руки як розвивається спеціалізованого органу повинна була формуватися і представництво в головному мозку. Це послужило причиною не тільки збільшення маси мозку, але й ускладнення його структури.

Виникнення і розвиток праці призвело до незрівнянно більш успішному задоволенню потреб людства в їжі, в даху та ін Однак суспільні відносини людей якісно змінили біологічні потреби і породили нові, власне людські, потреби. Так, з розвитком предметів праці народилася і потреба в них.

Таким чином, праця послужив причиною розвитку людського суспільства, формування людських потреб, розвитку людської свідомості, не тільки відображає, але і перетворює світ. Всі ці явища в еволюції людини вели до корінної зміни форми спілкування людей між собою. Необхідність передавати досвід попередніх поколінь, навчати трудовим діям одноплемінників, розподіляти окремі дії між ними створювала потреба в спілкуванні. Мова інстинктів ніяк не міг задовольнити цю потребу. Так виникла необхідність у розвитку вищої форми спілкування-людської мови.

Вищий рівень психіки, властивий людині, утворює свідомість.

Переглядів: 2423 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Розвиток, Здатність, Чутливість | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz