Четвер, 19.09.2024, 20:06
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 22 » Менталітет суспільства і свідомість індивіда
Менталітет суспільства і свідомість індивіда
14:17

До несвідомим явищ відносяться і деякі патологічні явища, що виникають у психіці хворої людини: марення, галюцинації і т.д.

Неусвідомлювані спонукання досліджувалися в ситуаціях так званих постгіпнотіческіх станів. Загіпнотизованого людині в експериментальних цілях вселялося, що він після виходу з гіпнозу повинен виконати деякі дії, наприклад, підійти до одного з співробітників і розв'язати його краватку. Випробуваний, випробовуючи явну незручність, виконав вказівку, хоча і не міг пояснити, чому йому спало на думку зробити настільки дивний вчинок. Спроби виправдати свою дію тим, що краватка була погано зав'язаний, не тільки для оточуючих, але і для нього самого виглядали явно непереконливими.

Проте, у зв'язку з тим, що все, що відбувалося під час гіпнотичного сеансу випало з його пам'яті, спонукання функціонувало на рівні несвідомого, і він був упевнений у тому, що діяв в якійсь мірі цілеспрямовано і правильно.

Було б невірно на тій підставі, що несвідоме - це протилежне свідомості, прирівнювати його до тваринної психіці. Несвідоме - це настільки ж специфічно людське психічне прояв, як і свідомість, воно детерміноване суспільними умовами існування людини, виступаючи як часткове, недостатньо адекватне відбиття світу в мозку людини.

Явища несвідомого отримують різні пояснення у представників різних наукових шкіл. Піонер вивчення несвідомого 3. Фрейд під несвідомим розумів потяги людини, які йому не вдавалося реалізувати, оскільки вони виявилися такими, що суперечать соціальним нормам. Це, за Фрейдом, призводило до їх витіснення у сферу несвідомого. Своє існування ці потяги виявляють у обмовках, застереження, сновидіннях. Існують й інші пояснення несвідомих проявів людської психіки. Однак очевидно, що різноманітні феномени несвідомого в силу їх неоднорідності, очевидно, не можуть бути зведені до одних і тих же причин.

Різноманітність форм і проявів несвідомого надзвичайно великий. У деяких випадках можна говорити не тільки про несвідоме, але й надсознательном в поведінці і діяльності людини. Засвоєння соціального досвіду, культури, духовних цінностей та створення цих цінностей художником чи вченим, зробити реальний, не завжди стають предметом рефлексії і фактично виявляються з'єднанням свідомості і несвідомого. У духовному світі несвідоме в достатній мірі виражено у феномені менталітету.

Менталітет суспільства і свідомість індивіда. Поняття «менталітет» застосовується для виділення особливих явищ у сфері свідомості, які в тому або іншому суспільному середовищі характеризують її відмінності від інших спільнот. Якщо «відняти» із суспільної свідомості те, що складає загальнолюдське начало, в «залишку» ми знайдемо менталітет цього товариства. Любов до рідних людей, біль при їх втраті, гнівне засудження тих, хто став причиною їх загибелі, є загальнолюдським властивістю і не виявляється чимось специфічним для одних і відсутнім у інших спільнот.

Переглядів: 1398 | Додав: kondrarsen10 | Теги: станів, випробуваний, Патологічні | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz