Четвер, 19.09.2024, 20:13
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 23 » У той же час спеціально проведене дослідження показало
У той же час спеціально проведене дослідження показало
14:15

Основним аргументом тут є ніби-то має місце зворотна залежність між кількістю нових учнів і успішністю в старших класах. У той же час спеціально проведене дослідження показало, що подібна залежність не простежується в дійсності. Більше того, ряд фактів вказує на те, що досить часто реальна картина прямо протилежна тій, яка прогнозується вчителями.

Крім того, результати експериментальних психологічних робіт вказують на те, що спроби будь-що-будь зберегти в недоторканності складу класу на рубежі IX і Х років навчання в ряді випадків можуть призвести як до серйозних порушень в особистісному розвитку окремих старшокласників, так і до істотного зниження рівня розвитку класу як групи. Збереження в недоторканності композиційної структури класу на цьому етапі було б цілком доцільно, якби мова йшла про справжнє колективі. Але сама практика з усією очевидністю доводить, що, на жаль, класи загальноосвітньої середньої школи в переважній більшості не досягають цього рівня соціально-психологічного розвитку. У подібних умовах цілеспрямоване підтримку незмінності їх складу протягом усього часу навчання в школі може привести до деяких негативним, «застійних» явищ.

У той же час, звичайно, сам по собі факт «перемішування» складу класів ще не гарантує негайного позитивного ефекту. Більш того, лише часткове, не більше ніж на 25%, оновлення складу класу інколи призводить до небажаних наслідків. У цьому випадку не відбувається будь-якого істотного порушення «розстановки сил» в учнівському групі, особливо якщо мати на увазі «старожилів», тобто тих учнів, у яких у новому, Х класі залишився той же самий класний керівник, що був і в IX. Часом навіть спостерігається зворотна тенденція. Поява в класі лише невеликої кількості «новачків» дозволяє високостатусним «старожилів» ще більше зміцнити свої позиції, самоутверждаясь за їх рахунок, особливо якщо вчитель, який був їх класним керівником протягом ряду років, свідомо чи несвідомо підтримує в першу чергу «своїх» учнів .

Як показало дослідження, зовсім особлива ситуація складається в класах, що зазнали серйозні (не менше 75% «новачків») зміни в порівнянні з відповідним IX класом.

Переглядів: 865 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Збереження, Дослідження, Залежність | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz