Четвер, 19.09.2024, 20:12
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 23 » При цьому відсутність в таких класах прямого протистояння
При цьому відсутність в таких класах прямого протистояння
14:15

Це обумовлено тим, що в них протягом Х класу інтенсивно протікають группообразовательние процеси. При цьому відсутність в таких класах прямого протистояння «старожили» - «новачки» (в силу значної «перемешанності» складу) дозволяє кожному проявити себе повною мірою. Наявні в такий учнівської групі «старожили», як правило, досягають успіху в IX класі, змушені докласти всіх зусиль для того, щоб зайняти сприятливе положення в новій внутрішньогрупової структурі, а «новачки», навіть якщо і займали у своєму колишньому класі нізкостатусную позицію, отримують реальну можливість завоювати гідне становище в системі міжособистісних відносин Х класу. Важливий і той факт, що працюють у таких класах вчителі змушені в умовах, що змінилися, хочуть вони того чи не хочуть, відмовитися від сформованих у них помилкових стереотипів, переглянути точку відліку, по-новому підійти до оцінки кожного учня.

Зрозуміло, що, незважаючи на значимість такого фактора, як зміна складу учнівської групи, специфічний характер неформальної структури старших класів визначається не тільки і не стільки цією обставиною, скільки динамікою особистісного розвитку школярів і його особливостями саме в період ранньої юності. Так, наприклад, якщо неформальні відносини у підлітків переважно, а у молодших школярів по суті справи виключно будуються за принципом «хлопчик-хлопчик», «дівчинка-дівчинка», то в старших класах можна спостерігати формування досить стійких різностатевих компаній і вінців.

Ще одним показником ускладнення неформальної структури класу в цей період може служити поява такого нового підстави для об'єднання учнів у групи, як спільність їх професійних намірів. Психологічні дослідження показали, що, якщо в підлітковому віці міжособистісні взаємини між однокласникам багато в чому визначають вибір ними тієї чи іншої професії, то до кінця навчання в школі, коли плановане професійне майбутнє виявляється максимально наближеним до цього, для багатьох старшокласників саме їхні професійні наміри опосередковують міжособистісні відносини з однокласниками і сприяють формуванню в рамках класу неформальних об'єднань учнів за професійним інтересам. Важливим є й те, що, як було експериментально зафіксовано, за рівнем свого соціально-психологічного розвитку такі угруповання, як правило, перевершують клас в цілому.

Н. Толстого перетворилася в одну з найвідоміших психологічних формул, що описують взаємини в сім'ї. Однак тут мався на увазі якийсь зовнішній спостерігач, якому є порівняння і можливість висновку про те, схожі або сім'ї несхожі один на одного, щасливі або нещасливі члени сімейства. Тим часом суб'єктивно сама сім'я не може себе вважати схожою на будь-які інші сім'ї і переживає свою винятковість і неповторність як само собою зрозумілий факт. Саме щасливе сімейство і саме нещасне утворюють невідтворюваних в інших сім'ях конфігурацію взаємовідносин його членів. Один або дві дитини, мати, батько, бабуся, дідусь (а в наш час нерідко і прабабуся і прадід) дають таке поєднання індивідуально своєрідних особливостей, імовірність виникнення яких де-небудь ще мізерно мала.

У цю обставину кореняться багато труднощі розробки методики сімейного виховання, неможливість прописати будь-які розхожі рецепти для створення сімейного благополуччя. Скільки сімей - стільки й особливостей виховання, неминуче породжуються специфічною соціально-психологічної обстановкою і взаєминами в них. Тут немає осіб, яких можна було б ігнорувати і не брати до уваги при вирішенні виховних завдань і чия позиція - позитивна чи негативна, активна або пасивна - не трансформувала б сімейні відносини, а отже, не чинила би вплив на ефект виховання.

Виняткова по своїй важливості роль, яку відіграють мати і батько в системі сімейних взаємин і тим самим у вихованні дитини.

Переглядів: 794 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Відсутність, Перебіг, Процвітаючі | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz