Четвер, 19.09.2024, 20:13
Лагідна доброта
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 25 » «А ти-то сам був гарний у ці роки ...»
«А ти-то сам був гарний у ці роки ...»
14:15

Саме вони - центральні фігури «батьківської педагогіки». Набагато більш скромну роль відводиться, наприклад, бабусі. Тим часом, якщо мати на увазі реальну розстановку сил у сучасній сім'ї, то висунення самого старшого покоління на авансцену сімейної педагогіки має серйозні передумови для ефективності виховання дитини. Саме старше покоління забезпечує необхідний для дітей емоційний комфорт, на що у батька і матері часто не вистачає ні сил, ні часу. Сім'ї, де поруч з дитиною немає ні бабусі, ні діда, є менш сприятливими для організації виховання особистості дитини та повноцінного задоволення його потреб.

Багатоступінчата вікова структура сучасної сім'ї. У ряді регіонів країни на зміну багатодітній сім'ї, де багато виховні функції і участь в організації сімейного побуту було покладено на самих дітей, міра внеску яких визначалася порядком народження, прийшла сім'я, в якій один або двоє дітей і де батько і мати працюють і будуть працювати протягом усього дитинства і отроцтва їхньої дитини, а отже, часу на здійснення найважливіших виховних завдань, які суспільство покладає на сім'ю, цілком ймовірно, ще довго не буде вистачати. Якщо не говорити про систему суспільного виховання, то надії молодої сім'ї фокусуються на виховних можливостях не тільки матері, але й бабусі, що саме в цей час вступає у пенсійний вік. Однак поява бабусі в сім'ї (вона ж свекруха або теща) істотно трансформує всю систему сімейних відносин і чинить серйозний вплив на процес виховання.

Якщо з молодими подружжям живе бабуся, то в сім'ї складається триступінчата вікова структура, яка має свою психологічну характеристику. Відомо, що домогтися належного взаєморозуміння батькам і дітям не просто - дається взнаки приналежність до різних поколінь. Тут же в сім'ї представлено ще одне покоління, представник якого може, приміром, дуже скептично ставитися до вихователям, що представляє друге покоління ( «А ти-то сам був гарний у ці роки ...»), і потурати третя (« Подумаєш, двійку схопив! Не плакати ж. Виправити післязавтра ...»). Помічено, що строга до дітей мати, стаючи бабусею, нерідко, на їхній подив, зовсім по-іншому ставиться до онуків. Їм сходить з рук такий, що вона ніколи б не дозволила дітям.

Ця позиція часто визначає психологічну ситуацію взаємин трьох поколінь.

Переглядів: 747 | Додав: kondrarsen10 | Теги: Емоційний, Висування, Покоління | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz